Ekologiczne domy - podstawowe informacje

Ekologiczne domy - podstawowe informacje

Coraz to więcej i częściej mówi oraz pisze się na temat nowoczesnych, pro-ekologicznych instalacji energooszczędnych, również tych wykorzystujących alternatywne źródła energii.

Dlatego też mnóstwo osób, które decydują się na niebagatelną inwestycję na długie lata, którą jest budowa własnego domu, bierze pod uwagę takie instalacje i koncepcje. Już w fazie projektu należy zastanowić się nad całościowymi rozwiązaniami, jakie będą używane w nowo powstającym domu. Energooszczędność to także odpowiednia, zwarta bryła budynku, rozmieszczenie pomieszczeń, okien, drzwi, tak by zapewnić jak najbardziej ekonomiczne gospodarowanie np. energią cieplną, wentylacją i wykorzystaniem klimatyzacji.

Także kwestia alternatywnych źródeł energii, wykorzystujących na przykład kolektory słoneczne czy pompy ciepła, to kwestia, jaką należy rozważyć już we wczesnej fazie planów inwestycyjnych i propozycji. Bez wątpienia decydując się na dom energooszczędny, z tzw. inteligentnymi instalacjami, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami projektu i budowy. Niemniej jednak koszty eksploatacyjne dość szybko pozwolą na zwrot zainwestowanych środków, a komfort mieszkania i proekologiczne podejście są dodatkowymi atutami.

Podobne artykuły
Sprzedajemy nieruchomość

Sprzedajemy nieruchomość

Jeśli podjęliśmy decyzje o sprzedaży nieruchomości, kolejnym etapem powinno być jej przygotowanie ...
Słowniki języka angielskiego

Słowniki języka angielskiego

Jak powszechnie wiadomo każdy język posiada bardzo wiele słówek, których nie da się ...
Nowa sportowa Ty

Nowa sportowa Ty

Po raz kolejny patrzysz w ekran telewizora, zdjęcie w gazecie i widzisz piękną figurę, ...